Systemy audio

Zwiedzanie z przewodnikiem

Systemy typu " zwiedzanie z przewodnikiem" to doskonałe rozwiązanie dla proefsjonalnych przewodników wycieczek, pracowników muzeów czy galerii sztuk. System zapewnia wyraźną komunikację między mówcą a słuchaczami, nawet w najbardziej zatłoczonych miejscach takich jak rynki miejskie, często odwiedzane muze i zabytki, czy miejsca sakralne, w których należy zachowywać się szczególnie cicho.
Przewodnik dzięki systemowi nie musi podnosić głosu, jest zawsze dobrze słyszalny niezależnie od tego czy mówi przyciszonym głosem, jest odwrócony tyłem do zwiedzających, czy znajduje się w innym pomieszczeniu. System  ułatwia także szybkie odnalezienie uczestników wycieczki w razie oddalenia się od przewodnika. Doskonale do tego typu rozwiązań nadają się systemy Listen FM oraz HappyTour.

Zwiedzanie bez przewodnika

System typu " zwiedzanie bez przewodnika" to nowatorskie rozwiązanie dla wszelkiego rodzaju atrakcji turystycznych: muzeów, galerii, a nawet większych obiektów jak parki i starówki miejskie.
Terminal w który zostaje wyposażony turysta, jest bazą opisów słownych i komentarzy zapisanych w plikach dźwiękowych na karcie pamięci. Turysta, po włączeniu terminalu, wybiera język komunikatów, który najbardziej mu odpowiada.
Poruszając się po obiekcie i zbliżając do konkretnych atrakcji (np. obrazu czy rzeźby w galerii, konkretnego pomieszczenia w muzeum) może odsłuchać komentarz odtworzony automatycznie.
Sygnałem wyzwalającym komunikaty może być pochodzący ze specjalnych nadajników umieszczanych w pobliżu obiektów sygnał radiowy lub podczerwień, a także sygnał satelitarny GPS. Turysta może też sam uruchomić odpowiedni komentarz – wszystkie opatrzone są tytułem widocznym na wyświetlaczu terminalu.
Możliwa jest też praca terminali w grupach z jednym przewodnikiem, który uruchamia odtwarzanie odpowiednich komunikatów dla turystów - te jednak są odtwarzane w wybranym przez każdego języku.

W tej chwili brak zawartości sklasyfikowanej pod tym terminem.