Video
  Konwerter HDMI na RF umożliwia przesłanie sygnału HDMI na duże odległości przy wykorzystaniu kabla koncentrycznego 75Ω. W zestawie znajduję się nadajnik oraz odbiornik.             Cechy wyróżniające:     Transmisja przy pomocy jednego przewodu koncentrycznego,     Możliwość ...
więcej >
Video
Konwerter sygnału HDMI na koncentryk (RF)
< wróć
Oferta /
 
Konwerter HDMI na RF umożliwia przesłanie sygnału HDMI na duże odległości przy wykorzystaniu kabla koncentrycznego 75Ω. W zestawie znajduję się nadajnik oraz odbiornik.
 
 
 
 

 

 

Cechy wyróżniające:

  •     Transmisja przy pomocy jednego przewodu koncentrycznego,
  •     Możliwość tworzenia połączeń punkt wielopunkt dzięki użyciu rozgałęźników np. R60102, R60103,
  •     Tryb obrazu 1080p,
  •     Możliwość zmiany kanału,
  •     Maksymalna długość przewodu do 800m.

 

Sygnał wychodzący z nadajnika może być podany na rozgałęźnik TV celem podziału na większą liczbę odbiorników. Do poprawnego zdekodowania sygnału konieczny jest dedykowany odbiornik. Należy obliczyć tłumienie toru transmisyjnego tak aby odbiór sygnału był możliwy- przy połączeniach do 100m wymagany tłumik R50150.
Aby nawiązać połączanie pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem należy wybrać ten sam kanał (do dyspozycji jest ich 100). Szerokość kanału wynosi 7-8 MHz (w zależności od kanału). Konwerter można zastosować w istniejącej instalacji telewizyjnej sumując sygnał TV z sygnałem z konwerterów (należy zwrócić uwagę na kanały tak aby się nie nakładały).

Urządzanie doskonale nadaje się do podłączenia tunera satelitarnego, odtwarzacza DVD, komputera czy konsoli do odbiornika oddalonego od urządzeń odbiorczych. Do telewizora należy doprowadzić tylko przewód koncentryczny co ułatwia instalacje urządzenia oraz poprawia wygląd instalacji telewizora zawieszonego na ścianie przy pomocy uchwytu LCD

 

 

Schemat zastosowania konwertera HDMI na RF (połączenie punkt-punkt)

 

 

Schemat zastosowania konwertera HDMI na RF (połączenie punkt-wielopunkt)

 

 

Schemat zastosowania konwertera HDMI na RF (połączenie punkt-punkt) wraz z instalacją antenową.

 

Dane techniczne
 
Nazwa Konwerter HDMI na RF
Kod H3609
Obsługiwane formaty Video DTV/HDTV: 480i/576i/480p/576p/720p/1080i/1080p
Maksymalna długość kabla koncentrycznego 800
Złącze RF F
Temperatura pracy -10...60ºC
Wilgotność 20%-90% (bez kondensacji)
Wymiary 130x85x24 mm
Zasilanie 230 V AC/ 5 V DC