Video

EVI-D90P Ta pomysłowo zaprojektowana kamera PTZ doskonale sprawdza się w szerokiej gamie zastosowań z zakresu bezpieczeństwa, wideokonferencji, edukacji na odległość czy zdalnego monitoringu. Zastosowany w niej przetwornik CCD Exview HAD o przekątnej 1/4 cala gwarantuje uzyskanie wyraźnego ...
więcej >
EVI-D100P Model EVI-D100P to kamera PTZ doskonale nadająca się do zastosowań związanych z wideokonferencjami Model EVI-D100/P to wysokiej jakości kamera CCD łącząca szybki, cichy ruch, szeroki kąt widzenia i zoom 40x (optyczny 10x oraz cyfrowy 4x) w niewielkiej, poręcznej obudowie.Kamera EVI-D100/P ...
więcej >
EVI-D70P Model EVI-D70P to kamera PTZ do zdalnego filmowania i zdalnego monitoringu.   Inteligentna komunikacja pozwalająca zarejestrować zdalnie każdą scenę Kamera EVI-D70P to połączenie wysokiej jakości kolorowego obrazu i elastyczności zdalnej obsługi funkcji obracania/przechylania/przybliżania ...
więcej >
EVI-D80P Kamera PTZ SD Ta pomysłowo zaprojektowana kamera PTZ doskonale sprawdza się w szerokiej gamie zastosowań z zakresu bezpieczeństwa, wideokonferencji, edukacji na odległość czy zdalnego monitoringu.Zastosowany w niej przetwornik CCD o przekątnej 1/4 cala gwarantuje uzyskanie wyraźnego ...
więcej >
Video
EVI-D100P
< wróć
Oferta /

EVI-D100P

Model EVI-D100P to kamera PTZ doskonale nadająca się do zastosowań związanych z wideokonferencjami

Model EVI-D100/P to wysokiej jakości kamera CCD łącząca szybki, cichy ruch, szeroki kąt widzenia i zoom 40x (optyczny 10x oraz cyfrowy 4x) w niewielkiej, poręcznej obudowie.

Kamera EVI-D100/P udostępnia imponujące, innowacyjne rozwiązania, takie jak automatyczne ustawianie ostrości, automatyczny balans bieli czy automatyczne sterowanie ekspozycją, co umożliwia szybką i stabilną pracę bezobsługową przy zmianie położenia kamery.

Modele EVI-D100/100P doskonale uzupełniają kamery EVI-D70/P. Razem modele te tworzą serię Sony EVI.

 • Cicha praca:

  Napęd bezpośredni umożliwił zastosowanie konstrukcji kamery bez przekładni, dzięki czemu znacząco zmniejszono hałas podczas ruchu w porównaniu z modelami konwencjonalnymi.

 • Zoom 40x (optyczny 10x + cyfrowy 4x)

  Szybki i stabilny obiektyw z funkcją automatycznego ustawiania ostrości udostępnia zoom 40x i zapewnia bezobsługową pracę ze stałą jakością obrazu.

 • Wbudowany obiektyw konwertujący do pracy szerokokątnej (65 stopni):

  Nowy obiektyw szerokokątny umożliwia rejestrację obrazu z szerokim polem widzenia, co doskonale sprawdza się w niewielkich pomieszczeniach podczas wideokonferencji.

 • Wysoka szybkość działania i szeroki zakres roboczy głowicy obrotowo-wychylnej

  Kamera EVI-D100/P szybko i bez opóźnień przesuwa się w odpowiednie położenie dzięki jednej z najwyższych szybkości ruchu w swojej klasie.

 • Pełne zdalne sterowanie przez złącze RS-232C (VISCA)

  Możliwe jest zdalne sterowanie wszystkimi ustawieniami kamery i funkcjami PTZ za pomocą komputera PC.

 • Wielofunkcyjny pilot Remote Commander® na podczerwień:

  Dostarczany w zestawie łatwy w obsłudze pilot umożliwia podstawowe sterowanie funkcjami PTZ.

 • Funkcja automatycznego usypiania:

  Kamera może zostać skonfigurowana do automatycznego wyłączania się po określonym czasie bezczynności.

 • Sześć ustawień wstępnie zdefiniowanych pozycji z rezerwowym zasilaniem bateryjnym:

  Wbudowana bateria podtrzymywania pamięci pozwala zachować ustawienia funkcji PTZ, ostrości, trybu AE i balansu bieli nawet po wyłączeniu kamery.

 • Różne efekty obrazu:

  Odwrócenie ujemne/dodatnie, tryb czarno-biały (monochromatyczny) i wiele innych.

 • Doskonałej jakości konstrukcja firmy Sony

  Inteligentna konstrukcja czyni kamerę EVI-D100 łatwą w demontażu i ponownym montażu w przypadku konieczności wykonania prac serwisowych.

Ogólne dane techniczne

Przetwornik CCD Przetwornik CCD Super HAD o przekątnej 1/4 cala
Sygnał wizyjny PAL
Liczba efektywnych pikseli 752 (poziomo) x 582 (pionowo)
Rozdzielczość w poziomie 460 linii TV (najkrótsza ogniskowa)
Obiektyw Zoom optyczny 10x, 40x z zoomem cyfrowym,
f = 3,1 mm (najkrótsza ogniskowa) do 31 mm (najdłuższa ogniskowa), F1.8 do F2.9
Digital Zoom 4x (72x z zoomem optycznym)
Zniekształcenie obiektywu Poniżej 5 %
Kąt widzenia (w poziomie) 6,6 stopnia (najkrótsza ogniskowa) do 65 stopni (najdłuższa ogniskowa)
Minimalna odległość obiektu 100 mm (najkrótsza ogniskowa), 600 mm (najdłuższa ogniskowa)
System synchronizacji Wewnętrzna
Min. oświetlenie 3,5 luksa (F1,8)
Stosunek sygnału do szumu Powyżej 50 dB
Panoramowanie/przechylenie W poziomie ±100 stopni (maksymalna szybkość 300 stopni/s),
W pionie ±25 stopni (maksymalna szybkość 125 stopni/s)
(w odstępach co 5/72 stopnia)
Szybkość migawki elektronicznej Od 1/3 do 1/10 000 s
Balans bieli Automatycznie, ATW, balans bieli ustawiany jednym przyciskiem, ręczny balans bieli, 3200 K, 5800 K
Efekty cyfrowe Pastele/Negatyw/Sepia/Czerń i biel/Solaryzacja/Mozaika/Smukły/Rozciągnięcie/Zdjęcia/Lampa błyskowa/Oświetlenie/Smugi
Sterowanie za pośrednictwem portu AE Tryb automatyczny, tryb ręczny, priorytet AE,
kompensacja ekspozycji, kompensacja oświetlenia tła
Ustawienia zaprogramowane 6 pozycji
Sterowanie szeregowe VISCA (RS-232C, 9600 b/s)
Wyjście wideo VBS, Y/C
Temperatura przechowywania Od -20 do 60°C;
Temperatura pracy Od 0 do 40°C
Wymagania dotyczące zasilania /
Pobór mocy
Prąd stały 12 V
Maks. 13,2 W (przy 12 V prądu stałego)
Wymiary 113 (wys.) x 120 (szer.) x 132 (głęb.) mm
Waga 860 g
Opakowanie Karton zbiorczy z 4 sztukami

Akcesoria w zestawie

Zasilacz prądu przemiennego z przewodem  
Pilot na podczerwień  
Taśma na rzepy  
Instrukcja obsługi  

 

Video
EVI-D90P
< wróć
Oferta /

EVI-D90P

Ta pomysłowo zaprojektowana kamera PTZ doskonale sprawdza się w szerokiej gamie zastosowań z zakresu bezpieczeństwa, wideokonferencji, edukacji na odległość czy zdalnego monitoringu.

Zastosowany w niej przetwornik CCD Exview HAD o przekątnej 1/4 cala gwarantuje uzyskanie wyraźnego obrazu w jakości SD nawet tam, gdzie oświetlenie zewnętrzne jest słabe.
Mechanizm obrotu/pochylenia i zoomu wyposażony jest w silnik krokowy, który zapewnia płynność poruszeń. 28-krotny zoom umożliwia wykonywanie silnych zbliżeń, a funkcja stabilizacji zapobiega rozmyciu obrazu na skutek wibracji lub wiatru.
Kamera równie dobrze sprawdza się zamontowana w sposób tradycyjny, jak i na suficie. Dostępne jest wykończenie w kolorze czarnym (EVI-D90P) lub białym (EVI-D90P/W).

 

 • Wyraźne obrazy SD

  Przetwornik CCD Exview HAD o przekątnej 1/4 cala pozwala na uzyskanie wyraźnego obrazu w jakości SD. Możliwość regulacji czasu otwarcia migawki, wzmocnienia i balansu bieli pozwala na uzyskanie dobrej jakości obrazu w każdych warunkach oświetleniowych.

 • Wydajny zoom optyczny 28x

  Połączenie 28-krotnego zoomu optycznego z funkcją 12-krotnego powiększenia cyfrowego umożliwia wykonywanie dużych zbliżeń małych obiektów bez utraty szczegółowości obrazu. Dzięki możliwości regulacji ostrości w trybie ręcznym, automatycznym lub poprzez ustawienie ostrości na nieskończoność kamera może działać w każdych warunkach.

 • Szybki mechanizm PTZ

  Zastosowany w napędzie silnik krokowy zapewnia płynne i szybkie ustawienie pozycji docelowej i szybki ruch w szerokim zakresie kątów obrotu/pochylenia.

 • Stabilizator obrazu

  Obraz z kamer zamontowanych na zewnątrz (z zastosowaniem koniecznej osłony kopułkowej) często drży i jest rozmyty. To efekt działania wiatru, wibracji i innych czynników zewnętrznych. Funkcja stabilizacji rozróżnia niepożądane ruchy kamery i ruch w obserwowanej scenie, pozwalając uzyskać płynne, wyraźne i bardziej naturalne obrazy.

 • 6 ustawień

  Kamera umożliwia zapamiętanie i szybkie przywołanie sześciu kombinacji ustawień PTZ, ostrości, ekspozycji i balansu bieli.

 • Instalacja standardowa lub na suficie

  Możliwość montażu standardowego lub na suficie zwiększa elastyczność instalacji. Dzięki funkcji E-Flip kamera automatycznie wykrywa, w jakiej pozycji ją zamontowano i odpowiednio zmienia orientację obrazu wynikowego.

 • Zdalne sterowanie

  Ustawieniami kamery i mechanizmem PTZ można sterować zdalnie za pomocą komputera i protokołów RS-232C/RS-422 (VISCA).

 • Pilot na podczerwień w zestawie

  Dołączony do zestawu pilot na podczerwień umożliwia łatwą kontrolę ustawień obrotu, pochylenia i zoomu.

 • Elegancki wygląd

  Elegancki wygląd kamery i pomysłowa konstrukcja sprawiają, że wtapia się ona w otoczenie.

 

Video
EVI-D80P
< wróć
Oferta /

EVI-D80P

Kamera PTZ SD

Ta pomysłowo zaprojektowana kamera PTZ doskonale sprawdza się w szerokiej gamie zastosowań z zakresu bezpieczeństwa, wideokonferencji, edukacji na odległość czy zdalnego monitoringu.
Zastosowany w niej przetwornik CCD o przekątnej 1/4 cala gwarantuje uzyskanie wyraźnego obrazu w jakości SD nawet tam, gdzie oświetlenie zewnętrzne jest słabe.
Mechanizm obrotu/pochylenia i zoomu wyposażony jest w silnik krokowy, który zapewnia płynność ruchu. 18-krotny zoom umożliwia z kolei wykonywanie dużych zbliżeń.
Kamera równie dobrze sprawdza się zamontowana w sposób tradycyjny, jak i na suficie. Dostępne jest wykończenie w kolorze czarnym (EVI-D80P) lub białym (EVI-D80P/W).

 

 • Wyraźne obrazy SD

  Przetwornik CCD o przekątnej 1/4 cala pozwala na uzyskanie wyraźnego obrazu w jakości SD. Możliwość regulacji czasu otwarcia migawki, wzmocnienia i balansu bieli pozwala na uzyskanie dobrej jakości obrazu w każdych warunkach oświetleniowych.

 • 18-krotny zoom optyczny

  Połączenie 18-krotnego zoomu optycznego z funkcją 12-krotnego powiększenia cyfrowego umożliwia wykonywanie dużych zbliżeń małych obiektów bez utraty szczegółowości obrazu. Dzięki możliwości regulacji ostrości w trybie ręcznym, automatycznym lub poprzez ustawienie ostrości na nieskończoność kamera może działać w każdych warunkach.

 • Szybki mechanizm PTZ

  Zastosowany w napędzie silnik krokowy zapewnia płynne i szybkie ustawienie pozycji docelowej i szybki ruch w szerokim zakresie kątów obrotu/pochylenia.

 • 6 ustawień

  Kamera umożliwia zapamiętanie i szybkie przywołanie sześciu kombinacji ustawień PTZ, ostrości, ekspozycji i balansu bieli.

 • Instalacja standardowa lub na suficie

  Możliwość montażu standardowego lub na suficie zwiększa elastyczność instalacji. Dzięki funkcji E-Flip kamera automatycznie wykrywa, w jakiej pozycji ją zamontowano i odpowiednio zmienia orientację obrazu wynikowego.

 • Zdalne sterowanie

  Ustawieniami kamery i mechanizmem PTZ można sterować zdalnie za pomocą komputera i protokołów RS-232C/RS-422 (VISCA).

 • Pilot na podczerwień w zestawie

  Dołączony do zestawu pilot na podczerwień umożliwia łatwą kontrolę ustawień obrotu, pochylenia i zoomu.

 • Elegancki wygląd

  Elegancki wygląd kamery i pomysłowa konstrukcja sprawiają, że wtapia się ona w otoczenie.

 

 

Video
EVI-D70P
< wróć
Oferta /

EVI-D70P

Model EVI-D70P to kamera PTZ do zdalnego filmowania i zdalnego monitoringu.

 

Inteligentna komunikacja pozwalająca zarejestrować zdalnie każdą scenę

Kamera EVI-D70P to połączenie wysokiej jakości kolorowego obrazu i elastyczności zdalnej obsługi funkcji obracania/przechylania/przybliżania w kompaktowym i łatwym w obsłudze urządzeniu. Kamery te są wyposażone w obiektyw z zoomem optycznym 18x i pozwalają przybliżać niewielkie lub odległe obiekty z zachowaniem wysokiej ostrości obrazu.

Zastosowany w kamerze EVI-D70P mechanizm obracania/przechylania ma szerszy zakres i większą szybkość roboczą niż jego poprzednik — model EVI-D31.
Co więcej, wszystkie kamery można montować na suficie — to nowość w gamie popularnych kamer EVI firmy Sony.

Kamera EVI-D70P jest wyposażona w różnego rodzaju funkcje zwiększające wygodę użytkowania, takie jak automatyczny filtr podczerwieni, alarm czy sterowanie przez interfejs szeregowy RS-232C/422, dzięki którym dobrze sprawdza się we wszelkich zastosowaniach z zakresu zdalnego rejestrowania obrazu, takich jak nauczanie na odległość, wewnętrzne i zewnętrzne systemy bezpieczeństwa, sale sądowe, miejsca imprez, sale koncertowe i wiele innych.

 • Możliwość montażu na suficie/na biurku:

  Nową kamerę EVI-D70P można zamontować na suficie lub na biurku, co jest ewenementem w segmencie urządzeń PTZ. Dodatkowo do kamery dołączony jest kompletny zestaw do montażu na suficie.

 • Wysoka jakość obrazu dzięki przetwornikowi CCD Exview HAD:

  Zastosowanie przetwornika Sony CCD Exview HAD oznacza lepsze parametry podstawowe kamer. Poszczególne modele zapewniają na przykład wysoką czułość — na poziomie 1 luksa (typowo) — oraz niski poziom rozmyć i zakres D.

 • Funkcja automatycznego filtra podczerwieni (wyłączanie filtra odcinającego światło podczerwone):

  Funkcja automatycznego filtra podczerwieni, która automatycznie przełącza ustawienie podłączonego lub odłączonego filtra odcinającego światło podczerwone, jest automatycznie wyłączona (ICR WŁ.), a czułość podczerwieni jest zwiększona. Filtr aktywuje się automatycznie w zależności od intensywności światła otoczenia, umożliwiając efektywne działanie kamery tak w dzień, jak i w nocy.

 • Sterowanie przez interfejs szeregowy RS-232C lub RS-422 (VISCA):

  Wszystkie ustawienia kamery i funkcji obracania/przechylania/przybliżania można kontrolować zdalnie za pomocą komputera. W przypadku połączenia RS-232C maksymalna długość kabla wynosi 15 metrów, natomiast w przypadku połączenia RS-422 jest to aż 1200 metrów.

 

 

Kamera

Przetwornik obrazu Przetwornik CCD EXview HAD o przekątnej 1/4 cala
Przetwornik obrazu (efektywna liczba pikseli) 752 x 582
Sygnał zgodny z systemem PAL
Minimalne natężenie oświetlenia (50 IRE) 1 luks (F1,4)
Stosunek sygnału do szumu Powyżej 50 dB
Wzmocnienie Automatycznie/ręcznie (od -3 do +28 dB, w krokach co 2 dB)
Czas otwarcia migawki Od 1 do 1/10 000 s
Sterowanie ekspozycją Tryb automatyczny, tryb ręczny, AE z preselekcją, kompensacja ekspozycji, kompensacja oświetlenia tła
Balans bieli Automatyka/ATW/wewnątrz/na zewnątrz/przycisk/ustawienie ręczne
Powiększenie optyczne 18x
Digital Zoom 12x
Układ regulacji ostrości Automatycznie/ręcznie
Kąt widzenia w poziomie Od 48 stopni (najkrótsza ogniskowa) do 2,7 stopnia (najdłuższa ogniskowa)
Ogniskowa Wartości F od F1,4 do F3,0
f = od 4,1 mm (najkrótsza ogniskowa) do 73,8 mm (najdłuższa ogniskowa)
Minimalna odległość obiektu Od 10 mm (najkrótsza ogniskowa) do 800 mm (najdłuższa ogniskowa)
Kąt obrotu/wychylenia Panoramowanie: ±170°, przechylanie: +90°/-30°
Szybkość obrotu/pochylenia (maks.) Panoramowanie: 100°/s, przechylanie: 90°/s
Zaprogramowana pozycja 6

Funkcje kamery

Automatyczny filtr podczerwieni Tak
Technologia Wide-D Nie
Stabilizacja obrazu Nie
Image Flip Tak
Automatyczne wyłączanie zasilania Tak
Wyłączanie zasilania w nocy Tak

Interfejs

Wyjście wideo SD VBS, Y/C
Interfejs sterowania kamerą RS-232C/RS-422
(VISCA)
Synchronizacja System INT

Ogólne

Wymagania dotyczące zasilania Od 10,8 do 13,2 V prądu stałego
Pobór mocy 12 W
Temperatura pracy Od 32 do 104° F
Od 0°C do 40°C
Temperatura przechowywania Od -4° F do +140° F
Od -20°C do 60°C
Wymiary (szer. x wys. x głęb.)*[1]
132 x 144 x 144 mm
Waga 950 g
Kolor obudowy Czarny lub biały
Dołączany obiektyw-konwerter szerokokątny Tak
Kąt montażu ±15°
Montaż sufitowy Tak
Akcesoria w zestawie Instrukcja obsługi (x1)
Pilot na podczerwień (x1)
Uchwyt sufitowy (x1)
Zasilacz AC (x1)

Uwagi

Uwaga *[1] Podano przybliżone wymiary.

 

 • Wysoka rozdzielczość i jakość obrazu

  Dzięki wykorzystaniu 1/4-calowego kolorowego przetwornika Sony CCD EXView HAD kamera EVI-D70 zapewnia wysoką jakość obrazu (powyżej 460 linii TV).

 • Wysoka szybkość działania i szeroki zakres roboczy mechanizmu PTZ

  2. Duża szybkość obrotu

 • Zoom optyczny x18

  Zoom optyczny 18x pozwala uzyskać wartość f od 4,1 mm do 73,8 mm i wartości F od F1,4 do F3,0.

 • Możliwość montażu na suficie/na biurku

  Kamerę EVI-D70P można zamontować na suficie lub na biurku. Taka możliwość jest niespotykana w segmencie urządzeń PTZ.

 • Sześć zaprogramowanych pozycji

  W pamięci kamery można zapisać sześć zaprogramowanych pozycji.

 • Automatyczne śledzenie

  Użytkownik może określić, czy obiekty mają być śledzone w sposób ciągły. Kamera EVI-D31 może wykrywać piksele o podobnych kolorach i jasności oraz wyodrębniać cel według modelu obiektu w oparciu o odbicie światła i obróbkę nieliniową. Dostępne są cztery tryby wstępnego określania obiektu: ruch panoramiczny

 • Port szeregowy RS-232C/RS-422

  Port szeregowy RS-232C umożliwia zdalne sterowanie kamerą z odległości do 15 metrów, natomiast port RS-422 (nowość!) umożliwia zdalne sterowanie kamerą z odległości do 1200 metrów.

 • Obsługa standardu Plug and Play: wszechstronność zastosowań

  Prosta instalacja i obsługa oraz zdalny dostęp i sterowanie przez Internet zapewniają elastyczność w wielu twórczych zastosowaniach.