Video

EVI-HD7V Wysoka jakość obrazu Full HD w formatach do 1080/60p dzięki najlepszej w swojej klasie kolorowej kamerze PTZ EVI-HD7V Firma Sony, największy na świecie producent kamer zautomatyzowanych, umocniła się na pozycji lidera w sektorze urządzeń PTZ w standardzie HD, łącząc silną tradycję ...
więcej >
SRG-300H Biurkowa lub montowana na suficie kolorowa kamera PTZ do użytku firmowego, oświatowego i zastosowań telemedycznych, z silnym, 30-krotnym zoomem i rejestrowaniem obrazu z prędkością 60 kl./s. Kamera SRG-300H PTZ to model przeznaczony do rejestracji wysokiej jakości obrazu wideo w kolorze ...
więcej >
SRG-120HD Biurkowa kolorowa kamera PTZ do użytku firmowego, oświatowego i zastosowań telemedycznych, z zoomem 12x i rejestrowaniem obrazu z prędkością 60 kl./s. SRG-120DH to biurkowa kamera PTZ przeznaczona do rejestracji wysokiej jakości obrazu wideo w kolorze podczas posiedzeń i wykładów ...
więcej >
EVI-H100V / 100S Kamera PTZ Full HD Dzięki pomysłowej budowie, eleganckiemu wyglądowi i różnym opcjom instalacji ta oferująca obraz jakości Full HD kamera z mechanizmem PTZ (obrotu, pochylenia i zoomu) doskonale nadaje się do takich zastosowań, jak obsługa wirtualnych spotkań, edukacja na ...
więcej >
EVI-HD1 Uniwersalna kolorowa kamera PTZ HD EVI-HD1 ożywiająca ujęcia W oparciu o swoje doświadczenie jako lidera w projektowaniu kamer PTZ i wieloletniegolidera w dziedzinie technologii HD firma Sonyskonstruowała swoją pierwszą kamerę PTZ HD. Ta wyjątkowakamera, stanowiąca uzupełnienie popularnej ...
więcej >
EVI-HD3V Uniwersalna kolorowa kamera PTZ EVI-HD3V firmy Sony pozwala odkryć wysoką jakość obrazu HD w przystępnej cenie. Firma Sony, największy na świecie producent kamer zautomatyzowanych, umocniła się na pozycji lidera w sektorze urządzeń PTZ w standardzie HD, wprowadzając na rynek niedrogą ...
więcej >
Video
EVI-HD7V
< wróć
Oferta /

EVI-HD7V

Wysoka jakość obrazu Full HD w formatach do 1080/60p dzięki najlepszej w swojej klasie kolorowej kamerze PTZ EVI-HD7V

Firma Sony, największy na świecie producent kamer zautomatyzowanych, umocniła się na pozycji lidera w sektorze urządzeń PTZ w standardzie HD, łącząc silną tradycję technologii PTZ z wprowadzeniem na rynek pierwszej kamery Full HD 1080/60p. Kamera EVI-HD7V dołącza do cieszącej się niezmiennie wysoką popularnością serii produktów EVI. Ta zaawansowana kamera oferuje platformę migracji do formatu HD, która obsługuje wiele formatów HD i umożliwia wybór wyjściowego sygnału wideo od VGA, poprzez 720p aż po Full HD. W sektorze wideokonferencji, transmisji i na innych rynkach audiowizualnych wdrażany jest format HD, a kamera Sony EVI-HD7V ułatwia przejście na nowy standard i podnosi poprzeczkę, zapewniając niespotykaną wcześniej jakość obrazu Full HD.

 • Kolorowa kamera wideo EVI-HD7V Full HD wyznacza nowy punkt odniesienia w dziedzinie jakości obrazu HD. Została zaprojektowana z myślą o użytku ze zróżnicowanymi kodekami do obsługi wideokonferencji i innymi systemami emisyjnymi/audiowizualnymi w celu uzyskania wysokiej jakości obrazu HD. Obsługa wielu formatów sygnału wyjściowego zapewnia bogactwo możliwości dopasowania do istniejącej infrastruktury HD, dodając jednocześnie przyszłościowy element obsługi formatu 1080/60p Full HD. Dzięki temu jeśli rozbudowane systemy nie obsługują formatu Full HD dzisiaj, kamera EVI-HD7V zapewni wsparcie tego formatu w przyszłości.

 • Za sprawą szerokiego kąta widzenia, wbudowanego obiektywu z zoomem optycznym 10x, obsłudze proporcji obrazu 16:9 oraz szybkiej i cichej pracy mechanizmu PTZ kamera EVI-HD7V może szybko i dyskretnie filmować obiekty na szerokim obszarze.

 • Łącząca wygodne funkcje — w tym automatyczną regulację ostrości/ekspozycji, 6 zaprogramowanych pozycji i zewnętrzne/zdalne sterowanie — kamera EVI-HD7V dobrze sprawdza się w zastosowaniach takich, jak wideokonferencje, nauczanie na odległość, obiekty sakralne czy szkolenia firmowe.

Ogólne dane techniczne

Przetwornik obrazu CMOS o przekątnej 1/3 cala
System sygnału 1080p/59,94, 1080p/50, 1080i/59,94, 1080i/50, 1080p/29,97, 1080p/25, 720p/59,94, 720p/50, 720p/29,97, 720p/25, 640 x 480p/59,94 (VGA)
Obiektyw Obiektyw z zoomem optycznym 10x, 40x z zoomem cyfrowym, f = od 3,4 do 33,9 mm, od F1,8 do F2,1
Kąt widzenia (w poziomie) Od 8° (najdłuższa ogniskowa) do 70° (najkrótsza ogniskowa) dla sygnału wyjściowego HD
Minimalna odległość robocza 100 mm (najkrótsza ogniskowa)
Minimalne oświetlenie 15 luksów (typowe) (F1,8, 50 IRE)
Stosunek sygnału do szumu 50 dB
Czas otwarcia migawki Od 1/60 do 1/10 000 s (system 59,94 Hz), od 1/50 do 1/10 000 s (system 50 Hz)
Balans bieli Automatyka / wewnątrz / na zewnątrz / autom. po naciśnięciu przycisku / ustawienie ręczne
Wzmocnienie Automatycznie/ręcznie (od -3 do 18 dB)
Sterowanie ekspozycją Automatyka / ręczne / AE z preselekcją / kompensacja ekspozycji / jaskrawość
Obracanie / przechylanie ±100° (prędkość maks. 300°/s) Przechylanie: ±25° (prędkość maks. 125°/s)
Układ regulacji ostrości Automatycznie / ręcznie
Ustawienia zaprogramowane 6 pozycji
Wyjście wideo DVI-I (cyfrowe i analogowe)
Adapter Sterowanie przez złącze RS-232C (8-stykowe mini DIN) (VISCA)
Temperatura przechowywania Od -20 do 60°C
Temperatura pracy Od 0°C do 40°C
Wymagania dotyczące zasilania 12 V prądu stałego (od 10,8 do 13 V prądu stałego)
Pobór mocy Maks. 26,4 W (przy 12 V prądu stałego)
Wymiary (szer. x wys. x dł.) 250 x 152 x 132 mm (bez wystających elementów)
Masa Ok. 1,5 kg

Akcesoria w zestawie

  Zasilacz sieciowy, kabel zasilający, pilot na podczerwień, instrukcja obsługi

 

 • Znakomita jakość obrazu

  Kamera EVI-HD7V jest wyposażona w 1/3-calowy przetwornik CMOS HD, który zapewnia szczegółowy i żywy obraz zmieniający wrażenia widza.

 • Wiele formatów wyjściowego sygnału wideo, w tym Full HD

  Kamera EVI-HD7V nagrywa obraz w formacie HD w trybach do 1080/60p i jest pierwszą kamerą Sony z serii EVI, która obsługuje ten format. W zależności od zastosowania i możliwości infrastruktury model EVI-HD7V zapewnia elastyczność wyboru spośród 10 opcji wyjściowego sygnału wideo HD — w tym sygnału wyjściowego w formacie 1080 w trybie przeplotu i skanowania progresywnego. Model EVI-HD7V obsługuje również tryb VGA, co usprawnia migracji do nowych standardów.

 • Transmisja obrazu w wysokiej jakości

  Kamera EVI-HD7V jest wyposażona w interfejs DVI-D, który został zaprojektowany z myślą o uzyskaniu maksymalnie wysokiej jakości obrazu na współczesnych monitorach cyfrowych. Ten cyfrowy interfejs umożliwia przesyłanie sygnałów cyfrowych i analogowych w formatach Y/Pb/Pr i RGB.

 • Cichy i szybki mechanizm obracania/przechylania w szerokim zakresie ustawień

  Kamera EVI-HD7V korzysta z cenionego mechanizmu napędu bezpośredniego, który zastosowano już w modelu EVI-HD1. Dzięki niemu kamera pracuje bardzo cicho, a uzyskiwanie wybranych pozycji w ramach szerokiego zakresu odbywa się płynnie i bardzo szybko.

 • Maksymalna szybkość obracania = 300 stopni na sekundę (zakres +/- 100 stopni)

 • Maksymalna szybkość przechylania = 125 stopni na sekundę (zakres +/- 125 stopni)

 • Zoom optyczny 10x (40x z zoomem cyfrowym)

  Maksymalne przybliżenie dla kamery EVI-HD7V wynosi 40x. Obiektyw o wysokiej wydajności dysponuje szybką i stabilną funkcją automatycznej regulacji ostrości, która pozwala szybko i wyraźnie rejestrować obiekty o ostrych i skomplikowanych kształtach.

 • Szeroki kąt widzenia (70 stopni)

  Kamera EVI-HD7V jest wyposażona w obiektyw szerokokątny zapewniający szerokie pole widzenia podczas filmowania, co jest istotne w małych i średnich salach konferencyjnych.

 • Zdalne sterowanie z użyciem złącza RS-232C (protokół VISCA)

  Wszystkie ustawienia kamery i funkcji obracania/przechylania/przybliżania mogą być wprowadzane zdalnie, za pomocą zapewniającego szybką komunikację interfejsu RS-232C (protokół VISCA).

 • Sześć zaprogramowanych pozycji

  W kamerze można zaprogramować do 6 wartości obracania/przechylania/przybliżania, ustawień ostrości, trybu ekspozycji i trybu balansu bieli. Kamera może zachować te ustawienia nawet po wyłączeniu zasilania.

 • Dostosowywanie ustawień menu ekranowego przy użyciu pilota na podczerwień

  Różne ustawienia kamery mogą być dostosowywane przy użyciu pilota na podczerwień (w zestawie). Pilot zwiększa swobodę obsługi i umiejscawiania kamery bez utraty kontroli.

 

BROSZURA INFORMACYJNA -  SERIA EVI HD1 / HD3V / HD7V

 

Video
EVI-HD3V
< wróć
Oferta /

EVI-HD3V

Uniwersalna kolorowa kamera PTZ EVI-HD3V firmy Sony pozwala odkryć wysoką jakość obrazu HD w przystępnej cenie.

Firma Sony, największy na świecie producent kamer zautomatyzowanych, umocniła się na pozycji lidera w sektorze urządzeń PTZ w standardzie HD, wprowadzając na rynek niedrogą kamerę HD EVI-HD3V. Model EVI-HD3V wykorzystuje znakomity mechanizm PTZ oparty na najlepszych rozwiązaniach firmy Sony, a przy tym zapewnia wysoką jakość obrazu HD w formatach do 720p/60. To optymalna kamera HD do zastosowań w środowiskach wymagających urządzenia klasy średniej lub cechujących się ograniczeniami w zakresie infrastruktury. Dobrze sprawdza się w obsłudze wideokonferencji, transmisji obrazu, nauczania na odległość i innych zastosowaniach audiowizualnych.

 • Kamera EVI-HD3V zapewnia wysoką jakość obrazu HD w trybach do 720/60p. Ceniony, wysokiej jakości mechanizm PTZ EVI firmy Sony, który zastosowano w modelu EVI-HD1, należy do wyposażenia standardowego. Model EVI-HD3V pozwala dobrać optymalne parametry, gdy przepustowość i infrastruktura są ograniczone.

 • Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o zapewnieniu wysokiej jakości obrazu HD we współpracy z szeroką gamą kodeków wideokonferencyjnych oraz innych systemów emisyjnych i audiowizualnych. Obsługa wielu formatów wyjściowego sygnału wideo umożliwia elastyczne korzystanie z istniejącej infrastruktury HD.

 • Za sprawą szerokiego kąta widzenia, wbudowanego obiektywu z zoomem optycznym 10x, proporcji obrazu 16:9 oraz szybkiej i cichej pracy mechanizmu PTZ kamera EVI-HD3V może szybko i dyskretnie filmować obiekty na szerokim obszarze przy minimalnych zakłóceniach.

 • Łącząca wygodne funkcje — w tym automatyczną regulację ostrości/ekspozycji, 6 zaprogramowanych pozycji i zewnętrzne/zdalne sterowanie — kamera EVI-HD3V dobrze sprawdza się w zastosowaniach takich, jak wideokonferencje, nauczanie na odległość, obiekty sakralne czy szkolenia firmowe.

 

Ogólne dane techniczne

Przetwornik obrazu CMOS o przekątnej 1/3 cala
System sygnału 720p/59,94, 720p/50, 720p/29,97, 720p/25, 640 x 480p/59,94 (VGA)
Obiektyw Obiektyw z zoomem optycznym 10x, 40x z zoomem cyfrowym, f = od 3,4 do 33,9 mm, od F1,8 do F2,1
Kąt widzenia (w poziomie) Od 8° (najdłuższa ogniskowa) do 70° (najkrótsza ogniskowa) dla sygnału wyjściowego HD
Minimalna odległość robocza 100 mm (najkrótsza ogniskowa)
Minimalne oświetlenie 15 luksów (typowe) (F1,8, 50 IRE)
Stosunek sygnału do szumu 50 dB
Czas otwarcia migawki Od 1/60 do 1/10 000 s (system 59,94 Hz), od 1/50 do 1/10 000 s (system 50 Hz)
Balans bieli Automatyka / wewnątrz / na zewnątrz / autom. po naciśnięciu przycisku / ustawienie ręczne
Wzmocnienie Automatycznie/ręcznie (od -3 do 18 dB)
Sterowanie ekspozycją Automatyka / ręczne / AE z preselekcją / kompensacja ekspozycji / jaskrawość
Obracanie / przechylanie ±100° (prędkość maks. 300°/s) Przechylanie: ±25° (prędkość maks. 125°/s)
Układ regulacji ostrości Automatycznie / ręcznie
Ustawienia zaprogramowane 6 pozycji
Wyjście wideo DVI-I (cyfrowe i analogowe)
Adapter Sterowanie przez złącze RS-232C (8-stykowe mini DIN) (VISCA)
Temperatura przechowywania Od -20 do 60°C
Temperatura pracy Od 0°C do 40°C
Wymagania dotyczące zasilania 12 V prądu stałego (od 10,8 do 13 V prądu stałego)
Pobór mocy Maks. 26,4 W (przy 12 V prądu stałego)
Wymiary (szer. x wys. x dł.) 250 x 152 x 132 mm (bez wystających elementów)
Masa Ok. 1,5 kg

Akcesoria w zestawie

  Zasilacz sieciowy, kabel zasilający, pilot na podczerwień, instrukcja obsługi

 

 • Znakomita jakość obrazu

  Kamera EVI-HD3V jest wyposażona w 1/3-calowy przetwornik CMOS HD, który zapewnia szczegółowy i żywy obraz.

 • Wiele formatów wyjściowego sygnału wideo, w tym Full HD

  Kamera EVI-HD7V nagrywa obraz HD w trybach do 720/60p. W zależności od zastosowania i możliwości infrastruktury model EVI-HD3V zapewnia elastyczność wyboru spośród 4 opcji wyjściowego sygnału wideo HD w trybie skanowania progresywnego. Kamera EVI-HD3V obsługuje również tryb VGA, co usprawnia ewentualną migrację.

 • Transmisja obrazu w wysokiej jakości

  Kamera EVI-HD3V jest wyposażona w interfejs DVI-D, który został zaprojektowany z myślą o uzyskaniu maksymalnie wysokiej jakości obrazu na dzisiejszych monitorach cyfrowych. Ten cyfrowy interfejs umożliwia przesyłanie sygnałów cyfrowych i analogowych w formatach Y/Pb/Pr i RGB.

 • Cichy i szybki mechanizm obracania/przechylania w szerokim zakresie

  Kamera EVI-HD3V korzysta z cenionego mechanizmu napędu bezpośredniego, który wcześniej zastosowano w modelu EVI-HD1. Dzięki niemu kamera pracuje bardzo cicho, a uzyskiwanie wybranych pozycji w ramach szerokiego zakresu ustawień odbywa się płynnie i bardzo szybko.

 • Maksymalna szybkość obracania = 300 stopni na sekundę (zakres +/- 100 stopni)

 • Maksymalna szybkość przechylania = 125 stopni na sekundę (zakres +/- 125 stopni)

 • Zoom optyczny 10x (40x z zoomem cyfrowym)

  W przypadku kamery EVI-HD3V przybliżenie maksymalne wynosi 40x. Znakomity obiektyw dysponuje szybką i stabilną funkcją automatycznej regulacji ostrości, która pozwala płynnie i wyraźnie rejestrować obiekty o ostrych i skomplikowanych kształtach.

 • Szeroki kąt widzenia (70 stopni)

  Kamera EVI-HD3V jest wyposażona w obiektyw szerokokątny zapewniający szerokie pole widzenia podczas filmowania, co jest istotne w przypadku małych i średnich sal konferencyjnych.

 • Zdalne sterowanie z użyciem złącza RS-232C (protokół VISCA)

  Wszystkie ustawienia kamery i funkcji obracania/przechylania/przybliżania mogą być wprowadzane zdalnie, za pomocą zapewniającego szybką komunikację interfejsu RS-232C (protokół VISCA).

 • Sześć zaprogramowanych pozycji

  W kamerze można zaprogramować do 6 wartości obracania/przechylania/przybliżania, ustawień ostrości, trybu ekspozycji i trybu balansu bieli. Kamera może zachować te ustawienia nawet po wyłączeniu zasilania.

 • Dostosowywanie ustawień menu ekranowego przy użyciu pilota na podczerwień

  Różne ustawienia kamery mogą być dostosowywane przy użyciu pilota na podczerwień (w zestawie). Pilot zwiększa swobodę obsługi i umiejscawiania kamery bez utraty kontroli.

 

BROSZURA INFORMACYJNA - SERIA EVI HD! / HD3V / HD7V

 

Video
EVI-HD1
< wróć
Oferta /

EVI-HD1

Uniwersalna kolorowa kamera PTZ HD EVI-HD1 ożywiająca ujęcia

W oparciu o swoje doświadczenie jako lidera w projektowaniu kamer PTZ i wieloletniego
lidera w dziedzinie technologii HD firma Sony
skonstruowała swoją pierwszą kamerę PTZ HD. Ta wyjątkowa
kamera, stanowiąca uzupełnienie popularnej serii EVI, pozwala wykonać
pierwsze kroki w kierunku przejścia do standardu HD ze swobodną obsługą wyjściowych
sygnałów analogowych lub cyfrowych — w zakresie od standardowej rozdzielczości (SD) po
pełną wysoką rozdzielczość (HD). W salach konferencyjnych na całym świecie odbywa się obecnie migracja
do formatu HD, a kamera Sony EVI-HD1 pozwala dokonać
takiej migracji bez wysiłku.

 • Kamera kolorowa HD EVI-HD1 wykorzystuje 1/3-calowy przetwornik obrazu HD CMOS, który szczyci się rozdzielczością dwóch milionów efektywnych pikseli i może współpracować z dowolną liczbą kodeków i innych systemów, aby generować obraz o wysokiej jakości i rozdzielczości. Model EVI-HD1 odziedziczył wiele zaawansowanych rozwiązań
  po popularnej kamerze PTZ EVI-D100, przy czym łączy je z wysoką jakością obrazu HD.

 • Za sprawą szerokiego pola widzenia, wbudowanego obiektywu z zoomem optycznym 10x, proporcji obrazu 16:9 oraz szybkiego i cichego mechanizmu obracania/przechylania kamera EVI-HD1 może filmować obiekty na szerokim obszarze przy minimalnych zakłóceniach.

 • Łącząca wygodne funkcje — takie, jak automatyczna regulacja ostrości/ekspozycji, 6 zaprogramowanych pozycji i sterowanie z zewnątrz/zdalne sterowanie — kamera EVI-HD1 to dobry wybór na potrzeby wideokonferencji, nauczania na odległość czy szkoleń firmowych.

 

Ogólne dane techniczne

Przetwornik obrazu CMOS o przekątnej 1/3 cala
Efektywna liczba pikseli Ok. 2 megapiksele (16:9)
System sygnału HD
1080/59,94i, 1080/50i, 1080/29,97p, 1080/25p, 720/59,94p, 720/50p, 720/29,97p, 720/25p
Obiektyw Zoom optyczny 10x, 40x z zoomem cyfrowym, f = od 3,4 do 33,9 mm, od F1,8 do F2,1
Minimalna odległość obiektu 100 mm (najkrótsza ogniskowa)
Kąt widzenia w poziomie Od 8° (najdłuższa ogniskowa) do 70° (najkrótsza ogniskowa) dla sygnału wyjściowego HD
Układ regulacji ostrości Automatycznie / ręcznie
Minimalne oświetlenie 15 luksów (50 IRE, F1,8)
Sterowanie ekspozycją Automatyka / ręczne / AE z preselekcją / kompensacja ekspozycji / jaskrawość
Czas otwarcia migawki Od 1/2 do 1/10 000 s
Wzmocnienie Automatycznie / ręcznie (od -3 do +18 dB)
Balans bieli Automatyka / wewnątrz / na zewnątrz / autom. po naciśnięciu przycisku / ustawienie ręczne
Stosunek sygnału do szumu 50 dB
Panoramowanie/przechylenie Panoramowanie ±100° (maks. prędkość 300°/s)
Przechylenie ±25° (maks. prędkość 125°/s)
Ustawienia zaprogramowane 6 pozycji
Wyjście wideo HD HD-SDI, analogowe komponentowe (YPbPr)
SD VBS, Y/C
Wymagania dot. zasilania Prąd stały 12 V (od 10,8 do 13,0 V prądu stałego)
Pobór mocy Maks. 30 W (przy 12 V prądu stałego)
Temperatura pracy Od 0 do 40°C
Temperatura przechowywania Od -20 do 60°C
Wymiary 259 (szer.) x 150 (wys.) x 169 (głęb.) mm
Waga Ok. 2 kg

Akcesoria w zestawie

 

 • Znakomita jakość obrazu:
  2-megapikselowy przetwornik CMOS HD

  Kamera EVI-HD1 jest wyposażona w 1/3-calowy
  przetwornik CMOS HD (łączna efektywna liczba pikseli:
  dwa miliony) zapewniający wysoką
  jakość i rozdzielczość obrazu.

 • Cichy i szybki mechanizm obracania/przechylania
  w szerokim zakresie ustawień

  Dzięki zastosowaniu nowo opracowanego
  mechanizmu napędu bezpośredniego kamera EVI-HD1
  pracuje bardzo cicho i płynnie,
  szybko osiąga wyznaczone pozycje
  i zapewnia rozległe pole widzenia.

  Maks. szybkość ruchu obrotowego: 300 stopni/s
  (zakres ± 100 stopni)

  Maks. szybkość ruchu wychylnego: 125 stopni/s
  (zakres ± 25 stopni)

 • Wieloformatowe wyjścia sygnału wideo — od
  NTSC/PAL po Full HD

  Kamera EVI-HD1 zapewnia wysokiej jakości obraz Full HD
  w formacie 1080i.
  W przypadku zastosowań wymagających innych
  formatów kamera EVI-HD1 obsługuje pełny zakres
  sygnałów — od SD po HD.

 • Transmisja obrazu w wysokiej jakości
  za pośrednictwem wyjścia HD-SDI

  Kamera EVI-HD1 jest wyposażona w
  interfejs HD-SDI (zgodny ze standardem
  SMPTE 292M), dzięki czemu umożliwia przesyłanie na duże odległości
  wysokiej jakości obrazu HD
  bez utraty jakości.

 • Zdalne sterowanie przez port RS-232C
  (protokół VISCA)

  Wszystkie ustawienia kamery i funkcji
  obracania/przechylania/przybliżania
  można wprowadzać zdalnie, za pomocą
  zapewniającego szybką komunikację interfejsu RS-232C
  (protokół VISCATM).

 • Współczynnik powiększenia 40x

  (optyczne 10x + cyfrowe 4x)
  Zastosowany w tym modelu szybki i stabilny obiektyw zmiennoogniskowy
  z automatyczną regulacją ostrości ma imponujący współczynnik
  powiększenia — 40x.

 • Szeroki kąt widzenia (70 stopni)

  Kamera EVI-HD1 jest wyposażona w nowo
  opracowany obiektyw szerokokątny, który zapewnia szerokie pole
  widzenia podczas filmowania, dzięki czemu dobrze sprawdza się w małych
  i średniej wielkości salach konferencyjnych.

 • Sześć zaprogramowanych pozycji

  W kamerze EVI-HD1 można zaprogramować do sześciu
  wartości obracania/przechylania/przybliżania, ustawień ostrości,
  trybu ekspozycji i trybu balansu bieli,
  a nawet zachować te ustawienia
  po wyłączeniu zasilania.

 • Wielofunkcyjny pilot
  na podczerwień

  Łatwy w obsłudze
  pilot Remote CommanderTM
  dołączony do kamery EVI-HD1 umożliwia wybieranie
  podstawowych ustawień
  i sterowanie obracaniem/przechylaniem/przybliżaniem
  kamery.

 

BROSZURA INFORMACYJNA - SERIA EVI HD1 / HD3V / HD7V

 

Video
EVI-H100V / 100S
< wróć
Oferta /

EVI-H100V / 100S

Kamera PTZ Full HD

Dzięki pomysłowej budowie, eleganckiemu wyglądowi i różnym opcjom instalacji ta oferująca obraz jakości Full HD kamera z mechanizmem PTZ (obrotu, pochylenia i zoomu) doskonale nadaje się do takich zastosowań, jak obsługa wirtualnych spotkań, edukacja na odległość czy zdalny monitoring.

Duża czułość przetwornika CMOS Exmor pozwala tchnąć nowe życie w transmisje z konferencji — obraz w jakości Full HD zachowuje bogactwo detali nawet, gdy kamera pracuje w słabo oświetlonych salach. Wydajny, 20-krotny zoom optyczny umożliwia wykonywanie zbliżeń wypełniających cały kadr. Szybki i cichy mechanizm PTZ gwarantuje uchwycenie wszystkich ważnych zdarzeń.

Kamera jest wyposażona w wyjście HD-SDI.

 

 

 

 • Jakość obrazu Full HD i szybkość 30 kl./s.

  Każdy uczestnik konferencji jest wyraźnie widoczny. 1/2,8-calowy przetwornik obrazu CMOS Exmor rejestruje wyraźny i szczegółowy obraz o wysokim kontraście i bardzo niskim poziomie szumów nawet przy słabym oświetleniu, które sprawia kłopoty innym kamerom.

 • Wydajny zoom optyczny 20x: bądź bliżej!

  Połączenie 20-krotnego zoomu optycznego z funkcją 12-krotnego powiększenia cyfrowego umożliwia wykonywanie dużych zbliżeń bez utraty szczegółowości obrazu. Dzięki szybkiej funkcji automatycznego ustawiania ostrości obraz pozostaje ostry i wyraźny nawet przy dużych zbliżeniach.

 • Szybkie i ciche działanie mechanizmu PTZ

  Wydajny mechanizm napędu bezpośredniego zapewnia cichy, płynny i szybki ruch w szerokim zakresie kątów obrotu/wychylenia.

 • Instalacja na biurku lub na suficie

  Opcje montażu na biurku lub na suficie zwiększają elastyczność instalacji.

 • Różne opcje połączeń

  Obsługa protokołów interfejsu RS-232C/RS-422 umożliwia łatwe podłączenie szerokiej gamy urządzeń peryferyjnych.

 • 100 ustawień programowanych

  Istnieje możliwość zdefiniowania i zapisania nawet 100 ustawień obracania/przechylania/przybliżania, ostrości, ekspozycji i balansu bieli. Ustawienia te można następnie błyskawicznie przywoływać w przypadku, gdy kamera jest użytkowana wraz z systemem wideokonferencji Sony PCS-XG100S/77S.

 • Interfejs HD-SDI

  Kamera jest wyposażona w wyjście HD-SDI (High Definition Serial Digital Interface).

 

KARTA KATALOGOWA - SERIA EVI

 

Video
SRG-120HD
< wróć
Oferta /

SRG-120HD

Biurkowa kolorowa kamera PTZ do użytku firmowego, oświatowego i zastosowań telemedycznych, z zoomem 12x i rejestrowaniem obrazu z prędkością 60 kl./s.

SRG-120DH to biurkowa kamera PTZ przeznaczona do rejestracji wysokiej jakości obrazu wideo w kolorze podczas posiedzeń i wykładów oraz w pomieszczeniach szkoleniowych. Sterowanie tym modelem odbywa się zdalnie z użyciem zwykłej sieci IP. Doskonale sprawdza się on w roli podstawowej lub dodatkowej kamery wszędzie tam, gdzie potrzebne jest rejestrowanie obrazu — od wideokonferencji, przez zdalny monitoring, aż po zastosowania telemedyczne.

Przetwornik CMOS Exmor™ o wysokiej czułości zapewnia uzyskanie szczegółowych obrazów Full HD o dużej rozdzielczości poziomej. Dzięki rejestracji obrazów z dużą prędkością 60 kl./s poruszające się obiekty wyglądają bardziej naturalnie i nie występuje smużenie.

Dzięki doskonałej czułości przy słabym oświetleniu (w trybie High Sensitivity kamera zadowala się 0,4 lx) opisywany model bardzo dobrze sprawdza się w miejscach, w których panują niemal całkowite ciemności. Dostępna wyłącznie w produktach Sony technologia View-DR rozszerza zakres dynamiczny, pozwalając uzyskiwać wyraźne obrazy nawet wtedy, gdy obserwowane obiekty są ostro podświetlone i scena zawiera zarówno bardzo jasne światła, jak i głębokie cienie. Technologia XDNR obniża poziom szumu i umożliwia uzyskanie ostrego widoku ruchomych i nieruchomych obiektów w niedostatecznie oświetlonych pomieszczeniach. Działa ona nawet wtedy, gdy używany jest zoom cyfrowy.

Pole widzenia kamery jest szerokie, co ułatwia jednoczesne objęcie wszystkich uczestników wideokonferencji. Mechanizm PTZ działa płynnie i cicho, a 16 wstępnie zaprogramowanych położeń kamery umożliwia szybką i łatwą zmianę ujęcia bez przeszkadzania prezenterom i widowni. 12-krotny zoom optyczny uzupełniony jest 12-krotnym zoomem cyfrowym. Pozwala to na zachowanie wysokiej jakości powiększeń odległych obiektów — na przykład wykładowcy znajdującego się po przeciwnej stronie dużej sali.

Kamerą można także sterować za pomocą poleceń protokołu VISCA za pośrednictwem standardowych sieci IP, co dodatkowo zwiększa jej uniwersalność. Dostępne jest również nowe oprogramowanie do sterowania z poziomu komputera PC, które za pośrednictwem prostego interfejsu pozwala na zdalną regulację podstawowych i zaawansowanych ustawień. Wprowadzenie wyjścia HDMI umożliwiło proste podłączanie kamery do komputerów oraz systemów wideokonferencji w standardzie HD.

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 

Przetwornik obrazu CMOS Exmor 1/2,8 cala
Przetwornik obrazu (efektywna liczba pikseli) Ok. 2,1 megapiksela
Sygnał zgodny z systemem 1080/59,94p,50p,29,97p,25p
1080/59,94i,50i
720/59,94p,50p,29,97p,25p
Minimalne natężenie oświetlenia (50 IRE) 1,8 lx (50 IRE, F1,8, 30 kl./s)
Stosunek sygnału do szumu 50 dB
Wzmocnienie Automatyczne/ręczne (od 0 do +43 dB)
Czas otwarcia migawki Od 1 do 1/10 000 s (system 59,94 Hz)
Od 1 do 1/10 000 s (system 50Hz)
Sterowanie ekspozycją Automatyczne, ręczne, priorytet AE (migawki, przysłony), kompensacja ekspozycji, Blight
Balans bieli Automatyczny, wewnątrz, na zewnątrz, automatyczny przez jedno naciśnięcie, ATW, ręczny
Powiększenie optyczne 12x
Digital Zoom 12x
Układ regulacji ostrości Automatycznie/ręcznie
Kąt widzenia w poziomie 71 stopni (najkrótsza ogniskowa)
Ogniskowa f=3,9 mm (najkrótsza ogniskowa) do 46,8 mm (najdłuższa ogniskowa)
F1.8 do 2.0
Minimalna odległość obiektu 10 mm (najkrótsza ogniskowa)~
1500 mm (najdłuższa ogniskowa)
Kąt obrotu/wychylenia Panoramowanie: Przechylenie ±100°: ±25°
Szybkość obrotu/pochylenia (maks.) Obrót 300°/s Pochylenie 126°/s
Zaprogramowana pozycja 16

Funkcje kamery

Automatyczny filtr podczerwieni Nie
Technologia Wide-D Tak
Stabilizacja obrazu Nie
Image Flip Nie
Automatyczne wyłączanie zasilania Nie
Wyłączanie zasilania w nocy Nie

Interfejs

Wyjście wideo HD HDMI
Wyjście wideo SD -
Interfejs sterowania kamerą RS-232/RJ-45
Synchronizacja System INT

Ogólne

Wymagania dotyczące zasilania 12 VDC (prąd stały o napięciu od 10,8 do 13,2 V)
Pobór mocy 16,8 W
Temperatura pracy Od 0 do 40°C
Od 32 °F do 104 °F
Temperatura przechowywania Od -20°C do 60°C
Od -4 °F do +140 °F
Wymiary (szer. x wys. x dł.) *1 153 × 156 × 153 mm
Waga 1,45 kg
Kolor obudowy Srebrny
Dołączany obiektyw-konwerter szerokokątny Nie
Kąt montażu ±15°
Montaż sufitowy Nie
Akcesoria w zestawie Zasilacz sieciowy (1)
Kabel zasilający (x1)
Pilot na podczerwień (1)
CD-ROM (instrukcja obsługi) (1)

Uwagi

Uwaga * Wymiary są przybliżone.

 

 • Jakość obrazu Full HD i szybkość 60 kl./s.

  Lepsza widoczność osób prezenterów i uczestników konferencji. Przetwornik CMOS Exmor typu 1/2,8 cala zapewnia płynność ruchu i ostrość detali obrazu o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 60p), a także wyjątkowo niski poziom szumów, nawet przy oświetleniu, które jest tak słabe, że bardzo utrudnia działanie innym kamerom. Dzięki rejestracji z dużą prędkością 60 kl./s obraz poruszających się obiektów jest przedstawiony bardziej płynnie.

 • Wyraźniejsze obrazy przy każdym oświetleniu

  Dostępna wyłącznie w produktach Sony technologia View-DR rozszerza zakres dynamiczny, pozwalając uzyskiwać wyraźne obrazy nawet wtedy, gdy obserwowane obiekty są ostro podświetlone i scena zawiera zarówno bardzo jasne światła, jak i głębokie cienie. Technologia XDNR obniża poziom szumu i umożliwia uzyskanie ostrego widoku ruchomych i nieruchomych obiektów w niedostatecznie oświetlonych pomieszczeniach.

 • Wydajny zoom optyczny 12x: bądź bliżej!

  12-krotny zoom optyczny uzupełniony jest 12-krotnym zoomem cyfrowym, co umożliwia wykonywanie obejmujących cały kadr zbliżeń, na których wyraźnie widoczny jest każdy szczegół. Szybko działający autofokus gwarantuje, że nawet przy dużych zbliżeniach obrazy pozostają ostre i wyraźne.

 • Szybkie i ciche działanie mechanizmu PTZ

  Wydajny mechanizm napędu bezpośredniego zapewnia cichy, płynny i szybki ruch kamery w szerokim zakresie kątów obrotu/wychylenia.

 • Szeroki, 71-stopniowy kąt widzenia

  Dzięki dużemu kątowi widzenia w poziomie wynoszącemu 71 stopni w kadrze zmieszczą się wszyscy uczestnicy spotkania.

 • Różne opcje połączeń

  Obsługa protokołów interfejsu RS-232C umożliwia łatwe podłączenie szerokiej gamy urządzeń peryferyjnych. Kamerą tą można też sterować za pośrednictwem protokołu VISCA i standardowej sieci IP.

 • Zgodność z formatem HDMI

  Zastosowanie złącza HDMI umożliwia łatwe podłączanie kamery do zgodnych systemów wideokonferencji, komputerów i monitorów HD.

 • 16 programowalnych ustawień

  Możliwość korzystania z 16 zaprogramowanych z góry ustawień (kontrolowanych przez sieć IP lub z użyciem VISCA) pozwala szybko zmienić położenie kamery.

 • Łatwe sterowanie za pomocą komputera PC

  Oprogramowanie do sterowania z poziomu komputera PC za pośrednictwem prostego interfejsu pozwala na zdalną regulację podstawowych i zaawansowanych ustawień kamery — na przykład kolorów czy prędkości panoramowania i pochylania — przy użyciu protokołu VISCA.

 

ULOTKA INFORMACYJNA

 

Zgodne produkty

 • PCS-XG100S

  PCS-XG100S

  System do wideokonferencji Full HD (tylko kodek)
 • PCS-XG77S

  PCS-XG77S

  System do wideokonferencji HD (tylko kodek)

 

Video
SRG-300H
< wróć
Oferta /

SRG-300H

Biurkowa lub montowana na suficie kolorowa kamera PTZ do użytku firmowego, oświatowego i zastosowań telemedycznych, z silnym, 30-krotnym zoomem i rejestrowaniem obrazu z prędkością 60 kl./s.

Kamera SRG-300H PTZ to model przeznaczony do rejestracji wysokiej jakości obrazu wideo w kolorze podczas posiedzeń i wykładów oraz w pomieszczeniach szkoleniowych. Sterowanie tym modelem odbywa się zdalnie z użyciem zwykłej sieci IP. Doskonale sprawdza się on w roli podstawowej lub dodatkowej kamery wszędzie tam, gdzie potrzebne jest rejestrowanie obrazu – od wideokonferencji, przez zdalny monitoring, aż po zastosowania telemedyczne.

Przetwornik CMOS Exmor™ o wysokiej czułości zapewnia uzyskanie szczegółowych obrazów Full HD o dużej rozdzielczości poziomej. Dzięki rejestracji obrazów z dużą prędkością 60 kl./s poruszające się obiekty wyglądają bardziej naturalnie i nie występuje smużenie.

Dzięki doskonałej czułości przy słabym oświetleniu (w trybie High Sensitivity kamera zadowala się 0,35 lx) opisywany model bardzo dobrze sprawdza się w miejscach, gdzie panują niemal całkowite ciemności. Dostępna wyłącznie w produktach Sony technologia View-DR rozszerza zakres dynamiczny, pozwalając uzyskiwać wyraźne obrazy nawet wtedy, gdy obserwowane obiekty są ostro podświetlone i scena zawiera zarówno bardzo jasne światła, jak i głębokie cienie. Technologia XDNR obniża poziom szumu i umożliwia uzyskanie ostrego obrazu ruchomych i nieruchomych obiektów w niedostatecznie oświetlonych pomieszczeniach. Działa ona nawet wtedy, gdy używany jest zoom cyfrowy.

Pole widzenia kamery jest szerokie, co ułatwia jednoczesne objęcie wszystkich uczestników wideokonferencji. Mechanizm PTZ działa płynnie i cicho, a 16 wstępnie zaprogramowanych położeń kamery umożliwia szybką i łatwą zmianę ujęcia bez przeszkadzania prezenterom i widowni. Mocny, 30-krotny zoom optyczny uzupełniony jest 12-krotnym zoomem cyfrowym. Pozwala to na zachowanie wysokiej jakości powiększeń odległych obiektów – np. wykładowcy znajdującego się po przeciwnej stronie dużej sali.

Kamerą można także sterować za pomocą poleceń protokołu VISCA za pośrednictwem standardowych sieci IP, co dodatkowo zwiększa jej uniwersalność. Dostępne jest również nowe oprogramowanie do sterowania z poziomu komputera PC, które za pośrednictwem prostego interfejsu pozwala na zdalną regulację podstawowych i zaawansowanych ustawień. Dodane wyjście HDMI umożliwia łatwe podłączanie kamery do komputerów oraz systemów wideokonferencyjnych w standardzie HD.

Kamera równie dobrze sprawdza się zamontowana na biurku, jak i na suficie.

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Przetwornik obrazu CMOS Exmor 1/2,8 cala
Przetwornik obrazu (efektywna liczba pikseli) Ok. 2,1 megapiksela
Sygnał zgodny z systemem 1080/59,94p,50p,29,97p,25p
1080/59,94i,50i
720/59,94p,50p,29,97p,25p
Minimalne natężenie oświetlenia (50 IRE) 1,4 lx (50 IRE, F1,6, 30 kl./s)
Stosunek sygnału do szumu 50 dB
Wzmocnienie Automatyczne/ręczne (od 0 do +43 dB)
Czas otwarcia migawki Od 1 do 1/10 000 s (system 59,94 Hz)
Od 1 do 1/10 000 s (system 50Hz)
Sterowanie ekspozycją Automatyczne, ręczne, priorytet AE (migawki, przysłony), kompensacja ekspozycji, Blight
Balans bieli Automatyczny, wewnątrz, na zewnątrz, automatyczny przez jedno naciśnięcie, ATW, ręczny
Zoom optyczny 30x
Digital Zoom 12x
Układ regulacji ostrości Automatycznie/ręcznie
Kąt widzenia w poziomie 65 stopni (najkrótsza ogniskowa)
Ogniskowa f = od 4,3 mm (najkrótsza ogniskowa) do 129 mm (najdłuższa ogniskowa)
F1,6 do 4,7
Minimalna odległość obiektu 10 mm (najkrótsza ogniskowa)~
1200 mm (najdłuższa ogniskowa)
Kąt obrotu/wychylenia Obrót: ±170° Pochylenie: +90°/-20°
Szybkość obrotu/pochylenia (maks.) Obrót 100°/s Pochylenie 90°/s
Zaprogramowana pozycja 16

Funkcje kamery

Automatyczny filtr podczerwieni Tak
Technologia Wide-D Tak
Stabilizacja obrazu Tak
Image Flip Tak
Automatyczne wyłączanie zasilania Nie
Wyłączanie zasilania w nocy Nie

Interfejs

Wyjście wideo HD HDMI
Wyjście wideo SD -
Interfejs sterowania kamerą RS-232/RS-422/RJ-45
Synchronizacja System INT

Ogólne

Wymagania dotyczące zasilania 12 VDC (prąd stały o napięciu od 10,8 do 13,2 V)
Pobór mocy 16,8 W
Temperatura pracy Od 0 do 40°C
Od 32 °F do 104 °F
Temperatura przechowywania Od -20°C do 60°C
Od -4 °F do +140 °F
Wymiary (szer. x wys. x dł.) *1 157 × 164 × 163 mm
Waga 1,4 kg
Kolor obudowy Czarny lub biały
Dołączany obiektyw-konwerter szerokokątny Nie
Kąt montażu ±15°
Montaż sufitowy Tak
Akcesoria w zestawie Zasilacz AC (1)
Przewód zasilania AC (1)
Pilot na podczerwień (1)
Płyta CD-ROM (instrukcja obsługi) (1)
Uchwyt sufitowy (2)
Złącze RS-422 (1)
Linka (1)
Śruba M3 × 8 (8)
*1 Wymiary są przybliżone.

 

 • Jakość obrazu Full HD i szybkość 60 kl./s.

  Lepsza widoczność osób prezenterów i uczestników konferencji. Przetwornik CMOS Exmor typu 1/2,8 cala zapewnia płynność ruchu i ostrość detali obrazu o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 60p), a także wyjątkowo niski poziom szumów, nawet przy oświetleniu, które jest tak słabe, że bardzo utrudnia działanie innym kamerom. Dzięki rejestracji z dużą prędkością 60 kl./s obraz poruszających się obiektów jest przedstawiony bardziej płynnie.

 • Wyraźniejsze obrazy przy każdym oświetleniu

  Dostępna wyłącznie w produktach Sony technologia View-DR rozszerza zakres dynamiczny, pozwalając uzyskiwać wyraźne obrazy nawet wtedy, gdy obserwowane obiekty są ostro podświetlone i scena zawiera zarówno bardzo jasne światła, jak i głębokie cienie. Technologia XDNR obniża poziom szumu i umożliwia uzyskanie ostrego widoku ruchomych i nieruchomych obiektów w niedostatecznie oświetlonych pomieszczeniach.

 • Wydajny zoom optyczny 30x: bądź bliżej

  30-krotny zoom optyczny uzupełniony jest 12-krotnym zoomem cyfrowym, co umożliwia wykonywanie obejmujących cały kadr zbliżeń, na których wyraźnie widoczny jest każdy szczegół. Szybko działający autofokus gwarantuje, że nawet przy dużych zbliżeniach obrazy pozostają ostre i wyraźne.

 • Szybkie i ciche działanie mechanizmu PTZ

  Wydajny mechanizm napędu bezpośredniego zapewnia cichy, płynny i szybki ruch kamery w szerokim zakresie kątów obrotu/wychylenia.

 • Szeroki, 65-stopniowy kąt widzenia

  Dzięki dużemu kątowi widzenia w poziomie wynoszącemu 65 stopni w kadrze zmieszczą się wszyscy uczestnicy spotkania.

 • Do ustawienia na biurku lub montażu na suficie

  Funkcja E-flip zwiększa swobodę instalowania kamery — można postawić ją na blacie stołu konferencyjnego lub zamontować na suficie, a orientacja obrazu pozostanie właściwa.

 • Różne opcje połączeń

  Obsługa protokołów interfejsu RS-232C/RS-422 umożliwia łatwe podłączenie szerokiej gamy urządzeń peryferyjnych. Kamerą tą można też sterować za pośrednictwem protokołu VISCA i standardowej sieci IP.

 • Zgodność z formatem HDMI

  Zastosowanie złącza HDMI umożliwia łatwe podłączanie kamery do zgodnych systemów wideokonferencji, komputerów i monitorów HD.

 • 16 programowalnych ustawień

  Możliwość korzystania z 16 zaprogramowanych z góry ustawień (kontrolowanych przez sieć IP lub z użyciem VISCA) pozwala szybko zmienić położenie kamery.

 • Łatwe sterowanie za pomocą komputera PC

  Oprogramowanie do sterowania z poziomu komputera PC za pośrednictwem prostego interfejsu pozwala na zdalną regulację podstawowych i zaawansowanych ustawień kamery — na przykład kolorów czy prędkości obrotu i pochylania.

 

ULOTKA INFORMACYJNA