Audio

Harman Consumer Group International (HCGI)

to wiodący projektant, producent i dystrybutor szerokiej gamy głośników hi-fi oraz komponentów audio video, a także systemów multimedialnych do zastosowania w domu i samochodzie oraz przy komputerze. Do grupy HCI należą między innymi marki:

JBL
 

Infinity

 

oraz

Harman Kardon.

 

 


HCI to część Harman International Industries, Inc. Harman International, wiodącego producenta wysokiej jakości produktów audio i video na rynek konsumencki i profesjonalny (Revel, Audio Access, Lexicon, Mark Levinson, Madrigal Imaging, Proceed, AKG, Amek, Becker, BSS, Crown International, Custom Central, DBX, DIGITECH, DOD, Harman Multimedia, JBL PRO, Soundcraft, Spirit by Soundcraft, Studer). Akcje firmy są notowane na giełdzie nowojorskiej NYSE pod symbolem „HAR”. Więcej informacji o firmie Harman można znaleźć na stronie

www.harman.com

Cechy Znacząco mniejsze zniekształcenia i większa dynamika niż z konwencjonalnych głośników średniowysokotonowych przenosi wrażenia z koncertów na żywo. Nowe JBL Studio 5 są jedynymi kolumnami na rynku, w których wykorzystuje się najwyższej klasy technologię rodem z profesjonalnych ...
więcej >
  LS80 Seria JBL LS ustanawia nowy poziom dla tubowych systemów hi-end. Od wyjątkowego projektu akustycznego po wysokiej klasy stolarkę, z naciskiem na szczegóły, jest wizytówką serii LS, kontynuującą tradycję doskonałości brzmienia JBL. Każda pasywna kolumna LS wyposażona jest w driver ...
więcej >
JBL STUDIO 2 JBL wprowadza do sprzedaży nową rodzinę kolumn kina domowego - Studio 2, następce znanej i cenionej serii Studio. Oferta składa się z 10 nowych pozycji: po 2 dwudrożnych kolumn podstawkowych, 1 kolumny surround, 3 trójdrożnych podłogowych i 2 subwooferów aktywnych, które będą ...
więcej >
Audio
JBL STUDIO 2
< wróć
Oferta /
JBL STUDIO 2

JBL wprowadza do sprzedaży nową rodzinę kolumn kina domowego - Studio 2, następce znanej i cenionej serii Studio. Oferta składa się z 10 nowych pozycji: po 2 dwudrożnych kolumn podstawkowych, 1 kolumny surround, 3 trójdrożnych podłogowych i 2 subwooferów aktywnych, które będą współgrać ze sobą w konfiguracjach od 2.0 do 9.2. Kolumny mają zapewnić niezwykłą jakość dźwięku m.in. dzięki wykorzystanej technologii HDI (High Defnition Imaging). Także szczegółowe zaprojektowanie, wykonanie, i eleganckie wykończenie ma sprawić, że nowy skład będzie uniwersalnym rozwiązaniem na każdą potrzebę.

 

 

ULOTKA INFORMACYJNA

 

Audio
Seria LS 80
< wróć
Oferta /

 

LS80

Seria JBL LS ustanawia nowy poziom dla tubowych systemów hi-end.

Od wyjątkowego projektu akustycznego po wysokiej klasy stolarkę, z naciskiem na szczegóły, jest wizytówką serii LS, kontynuującą tradycję doskonałości brzmienia JBL. Każda pasywna kolumna LS wyposażona jest w driver umieszczony w opatentowanej tubie BiRadial, gwarantujący bogaty, pełny dźwięk i zdefinioaną scenę dźwiękową. A proporcjonalne, doskonale wykonane obudowy okraszone zostały drewnianymi panelami wykończonymi na wysoki połysk w czerni lub mahoniu stając się miłym elementem każdego wystroju.

Wyposażenie/Specyfikacja audio
Type 3-1/2-Way Dual 200mm Floorstanding Speaker
Low-Frequency Transducer Dual 200mm (8") with cast-aluminum frames
High-Frequency Transducer 50mm (2")pure-titanium compression driver, Bi-Radial horn
UHF Transducer 19mm (3/4") polyester-film ring-radiator, neodymium magnet; EOS waveguide
Maximum Recommended Amplifier Power 200 W
Frequency Response 46Hz – 38kHz
Low-Frequency Extension 35Hz – 40kHz
Nominal Impedance 6 ohms
Sensitivity (2.83V @1m) 90 dB
Crossover Frequencies 400Hz, 6dB/octave 2.5kHz, 8kHz; 24dB/octave
Connector Type Dual gold-plated, binding-post speaker terminals, bi-wirable
Wyposażenie/Specyfikacja ogólna
Wykończenie Mahogany
Wall-Mount Capable No
Dimensions (H x W x D – Metric, English) 1117mm x 259mm x 418mm
Weight (Metric, English) 35.6kg

 


 
Audio
Seria STUDIO 5
< wróć
Oferta /

Cechy

  • Znacząco mniejsze zniekształcenia i większa dynamika niż z konwencjonalnych głośników średniowysokotonowych przenosi wrażenia z koncertów na żywo.
  • Nowe JBL Studio 5 są jedynymi kolumnami na rynku, w których wykorzystuje się najwyższej klasy technologię rodem z profesjonalnych kolumn w nowoczesnym, atrakcyjnym wykonaniu.
  • Czysty i mocny bas z mniejszymi zniekształceniami, schodzący niżej, niż w jakikolwiek konkurencyjnym modelu.
  • Prawdziwe przetworniki kompresyjne JBL oferujące wysokie tony, które są czyste i ostre - a wszystko to na bezprecedensowym poziomie cenowym.
  • Gama kolumn wysokiej jakości zaprojektowana specjalnie dla miłośników muzyki i filmów.

 

Technologia tubowych głośników kompresyjnych

Bezgraniczna potęga dźwięku i technologia tubowych przetworników są zwykle związane z profesjonalnymi lub hi-endowymi kolumnami, które wymagają bardzo zasobnych portfeli. JBL sięgając do swoich korzeni w profesjonalnym audio, kontynuuje tradycję wyznaczania jakości, wprowadzając tę technologię do nowej gamy korzystnych cenowo domowych kolumn wysokiej klasy.

Przetworniki kompresyjne produkują wysokie ciśnienie z niewielkim przesunięciem. Mówiąc technicznie: tuby JBL zdolne są do utrzymania kierunkowości w szerokim paśmie częstotliwości, aby zachować precyzyjną przestrzeń dźwięku. A mówiąc po ludzku: Seria Studio 5 dostarcza bogaty, naturalny i wiarygodny dźwięk w każdym pokoju odsłuchowym tak blisko oryginalnego brzmienia na żywo, jak tylko to możliwe.