Folie projekcyjne
FOLIA OKIENNA MATOWA LCD Folia okienna matowa LCD to najbardziej zaawansowany technicznie produkt z grupy nowoczesnych pokryć na szyby. Jej unikalną właściwością jest zmiana przejrzystości pod wpływem przyłożonego napięcia.Jest to możliwe dzięki specjalnej budowie warstwy naniesionej na ...
więcej >
Folie projekcyjne
Folia LCD
< wróć
Oferta /

FOLIA OKIENNA MATOWA LCD

Folia okienna matowa LCD to najbardziej zaawansowany technicznie produkt z grupy nowoczesnych pokryć na szyby. Jej unikalną właściwością jest zmiana przejrzystości pod wpływem przyłożonego napięcia.

Jest to możliwe dzięki specjalnej budowie warstwy naniesionej na szybę. Jednym z elementów tej warstwy jest matryca polimerowa z rozproszoną w niej fazą ciekłokrystaliczną. Ciekłe kryształy są cieczami anizotropowymi, których właściwościami można sterować. W stanie podstawowym ciekłe kryształy są nieuporządkowane i folie jest nieprzezroczysta (matowa). Przyłożenie napięcia porządkuje strukturę ciekłych kryształów, w wyniku czego folia staje się przezroczysta.

Pokrycia LCD znajdują wiele zastosowań w miejscach gdzie potrzebne jest możliwość sterowania przejrzystością okien lub szklanych elementów ścian działowych. Czas przełączania miedzy stanem matowym a przezroczystym jest błyskawiczny, do sterowania używa się napięcia 110 V przy poborze prądu ok 100 mA/m2.

Okno z folią LCD może być wykonane we wszystkich typowych wielkościach. Naniesienie warstwy nie jest możliwe we własnym zakresie. Ze względu na zaawansowaną technologię należy zamówić gotowy produkt w postaci szyby z naniesioną warstwą LCD i z przyklejonymi elektrodami.

Każda folia LCD oprócz warstwy o zmiennej przejrzystości ma również warstwę chroniąca ją przed czynnikami zewnętrznymi. Folia może pracować w temperaturach od -20 to +70 stopni Celsjusza i przy wilgotności do 95%. Testowano 3 milionów włączeń / wyłączeń bez zmian właściwości folii.
Szkło aktywne optycznie to nowoczesna linia rozwiązań stosowanych coraz częściej w architekturze. Wiodącym rozwiązaniem jest stosowanie folii LCD, wszędzie tam, gdzie do tej pory jedynym sposobem było 'konwencjonalne' przesłanianie widoku za pomocą zasłon.

 

Dane techniczne folii okiennej matowej LCD

 

  • Szerokość / Maksymalna długość - 980 / 2600; 1200 / 3000
  • Grubość warstw - LCD - 0,175 mm; pokrycie polimerowe - 0,2 mm; pokrycie ochronne - 0,175 mm Zasilanie - 110 V
  • Pobór prądu - 0,1 A/ m2
  • Pobór mocy - 7 Wat/ m2
  • Zasilanie wyłączone - przezoczystość (transmisja)
  • Zasilanie wyłączone - brak przezoczystości (mat)

 

 

KARTA KATALOGOWA - folia stick

KARTA KATALOGOWA - folia laminat