Nowości
FIBARO Motion Sensor

Współczesna technologia oferuje swoim użytkownikom coraz bardziej praktyczne rozwiązania, takie jak choćby najnowszy czujnik FIBARO Motion Sensor. Urządzenie to monitoruje ruch i dzięki temu jest w stanie kontrolować dom podczas nieobecności lokatorów, a także umożliwić właścicielom zdalną opiekę nad tymi, którzy w nim pozostali.

FIBARO Motion Sensor to bezprzewodowy czujnik ruchu. Przy jego tworzeniu, projektanci inspirowali się źrenicą kociego oka: jej szybkość, czułość i zasięg widzenia zostały odwzorowane i umieszczone w małym niepozornym urządzeniu, które spełnia aż cztery użyteczne funkcje: wykrywa nawet najmniejszy ruch, przekazuje informacje o temperaturze, o natężeniu światła, a także informuje o zmianie swojego miejsca położenia, dzięki czemu każda niepożądana próba zmiany ustawienia kończy się alarmem.

 

 

 

 

FIBARO Motion Sensor, zintegrowany z centralką systemu inteligencji budynkowej, będzie „wiedział”, czy ktoś zostaje w domu, ponieważ bez problemu zauważy ruch w pomieszczeniu. Rodzice będąc w pracy, mogą więc zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci lub seniorów, którzy pozostali na terenie posesji. W jaki sposób? Kiedy czujnik zarejestrował, że w mieszkaniu przebywają lokatorzy, a nie wykrywa żadnych ruchów, poinformuje o tym poprzez aplikację zainstalowaną na smartfonie. Dzięki temu rozwiązaniu można przekonać się, czy starszym osobom nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Podobnie wygląda sytuacja z najmłodszymi domownikami. Urządzenie monitoruje, w którym pomieszczeniu przebywa się najczęściej. Jeśli zostaniemy poinformowani, że dzieci zamiast uczyć się w swoim pokoju, spędzają czas w salonie przed telewizorem, możemy w bardzo prosty sposób wyłączyć zdalnie prąd.

FIBARO Motion Sensor dba o bezpieczeństwo nie tylko domowników, ale również samego budynku. Wystarczy tylko stworzyć odpowiednie sceny, w których skonfigurujemy pracę kilku urządzeń ze sobą. – Gdy czujnik nie wykryje ruchu, a otrzyma informację od systemu, że wewnątrz jest zapalone światło, włączone żelazko, nieaktywny alarm, wyśle informację do centrali, która dezaktywuje wszystkie niepotrzebne sprzęty i uzbroi alarm, by zabezpieczyć nieruchomość. Wychodząc więc w pośpiechu z domu, nie musimy się martwić, czy wszystko wyłączyliśmy – mówi Maciej Fiedler, dyrektor ds. rozwoju Fibar Group, producenta bezprzewodowego systemu inteligencji budynków FIBARO.
Co więcej, dzięki funkcji antysabotażowej, każda próba przestawienia pola widzenia czujnika lub zmiana jego położenia uaktywni alarm i skutecznie wystraszy potencjalnych włamywaczy. Ponadto, dzięki tej funkcji czujnik jest w stanie wychwycić wstrząsy niezauważalne dla człowieka, takie jak drgania Ziemi czy budynku. Tę informację przekaże do centralki, dzięki czemu będziemy mogli w porę zabezpieczyć się przed niebezpieczeństwem.

FIBARO Motion Sensor to nie tylko bezpieczeństwo, ale także wygoda. Dzięki czujnikom
rozmieszczonym w domu, możemy szybko dowiedzieć się, jaka temperatura panuje w                                                                
pomieszczeniu. Czujnik zapewni dzieciom komfort zasypiania przy zapalonym świetle, ponieważ
wyłączy oświetlenie, dopiero gdy w sypialni najmłodszych nie wykryje żadnego ruchu, dbając o
obniżenie rachunków za prąd.
Czujnik ruchu może także współgrać z oświetleniem w ogrodzie. Jeżeli nocą zauważy obecność
człowieka włączy światło, by kamera bez przeszkód mogła nagrać obraz. – Warto też wspomnieć,
że urządzenie cechuje bardzo wysoka czułość. Dzięki czemu swobodnie możemy regulować czułość                    
naszego czujnika w zależności od sytuacji, które chcemy by wykrywał bądź pomieszczania, w
którym ma być zamontowany – mówi Maciej Fiedler, dyrektor ds. rozwoju Fibar Group, producenta
bezprzewodowego systemu inteligencji budynków FIBARO.
FIBARO Motion Sensor możemy zainstalować na każdym etapie istnienia budynku. Niezależnie
od tego, czy właśnie rozpoczynamy, kończymy budowę domu, czy wprowadzamy się do
urządzonego wnętrza. Ponadto czujnik jest prosty w montażu, można go umieścić w każdym
miejscu w domu. Bez obaw można też zmienić jego położenie, gdyż jedną z istotniejszych zalet
tego urządzenia jest jego mobilność. Sensor ten jest kompatybilny z centralką Home Center 2,
dzięki czemu doskonale współpracuje z innymi elementami systemu inteligencji budynkowej
FIBARO.

 

 

WIĘCEJ INFORMACJI