Nowości
Pierwszy PC Android z dyskiem twardym i możliwością odtwarzania 3D BD ISO

HI MEDIA Q5 II i HI MEDIA Q10 II

Przez ostatni rok, urządzenia HiMedia ewoluowały z sieciowych odtwarzaczy filmów i muzyki w kierunku urządzeń dostarczających prawdziwie interaktywnej rozrywki. Najnowsze, flagowe modele HiMedia Q10 II oraz HiMedia Q5 II, wersje emmc działają pod kontrolą systemu Android i wyróżniają się bogactwem możliwości. Nie tylko odtwarzają pliki multimedialne (w tym filmy 3D i obrazy płyt Blue-Ray), ale i pozwalają na nieograniczone rozszerzanie swoich możliwości przez instalację dowolnych aplikacji dostępnych na platformę Android. Oferują przy tym intuicyjny interfejs, przypominający „klasyczne” odtwarzacze sieciowe, nie sprawiający żadnych trudności osobom mniej biegłym w obsłudze systemu Android.

 

   

 

 

Pracą obu odtwarzaczy zarządza Android 4.2 Jelly Bean. Dzięki temu, na urządzeniach można zainstalować i uruchamiać dowolne aplikacje tak, jak na telefonie lub tablecie. Zwiększa to ich możliwości w porównaniu do tradycyjnych odtwarzaczy multimedialnych, które cechują się obsługą niewielkiej liczby dodatkowych aplikacji. Android w sprzęcie HiMedia pracuje bardzo płynnie i jest łatwy w obsłudze. Istnieje możliwość pobrania aplikacji z preinstalowanego sklepu Google Play, natomiast aplikacje niedostępne w sklepie mogą być instalowane z plików *.apk.
Lista obsługiwanych formatów zawiera wszystkie najważniejsze, obecnie spotykane formaty audio/wideo, w tym: MKV, MP4, M2TS, FLAC, MP3, WMA oraz AAC.

Unikalną cechą najnowszego sprzętu HiMedia jest możliwość odtwarzania plików 3D. Obsługiwane jest 3D w takich plikach wideo, jak MKV, bez problemu odtwarzane są również obrazy płyt Bluray (BD-ISO), w tym także 3D.

 

 

Sprawne działanie i obsługę szerokiej listy plików multimedialnych oba urządzenia zawdzięczają m.in. szybkiemu, dwurdzeniowemu procesorowi HiSilicon Hi3716C V200ES1 z rodziny ARM Cortex™A9, taktowanemu zegarem 1,6 GHz. Dodatkowo, urządzenia korzystają z dwurdzeniowego procesora graficznego Open GL 3D Mali-400 GPU i z pamięci podręcznej DDR3 RAM o pojemności 1 GB.

Najnowsze odtwarzacze firmy HiMedia obsługują także XBMC. To doskonałe centrum multimedialnej rozrywki, które zyskało uznanie użytkowników za bogatą funkcjonalność i niezawodność. Siłą odtwarzacza XBMC jest możliwość rozszerzania jego funkcjonalności o dodatki i wtyczki, umożliwiające m.in. odbiór telewizji i radia internetowego.

 

 

HiMedia Q10 II, w odróżnieniu od tańszego Q5 II, posiada możliwość instalacji dysku twardego 3,5 cala wewnątrz urządzenia. Oferuje także dodatkowe złącze USB3.0 do szybkiego przesyłania plików, dotykowe przyciski sterujące na froncie obudowy oraz gigabitowe złącze Ethernet.
Urządzenia Q10 II i Q5 II łączą się z siecią poprzez wbudowany, bezprzewodowy moduł Wi-Fi 802.11b/g/n lub tradycyjne złącze sieci Ethernet 10/100 MB/s (port RJ-45) (w przypadku Q10 II – 10/100/1000 MB/s).

Dzięki funkcji AirPlay bardzo łatwe jest bezprzewodowe przesyłanie multimediów z takich urządzeń, jak iPhone oraz iPad. Programy HiShare i HiControl umożliwiają odpowiednio transfer oraz kontrolę odtwarzacza z poziomu telefonu lub tabletu z system Android. HiControl ma możliwość zdalnego sterowania wszystkimi funkcjami odtwarzacza, nawet bez konieczności włączania telewizora, bowiem na ekranie smartfona wyświetlany jest bieżący podgląd.

 

Jak sterować w programie HiControl:

 

 

Nowe odtwarzacze posiadają ponadto 3 porty USB (host), zapewniające obsługę przenośnych dysków twardych oraz bezprzewodowej klawiatury i myszki USB, które zwiększają funkcjonalność i ułatwiają obsługę sprzętu. Do zestawów dołączone są także tradycyjne piloty. Dzięki zewnętrznemu portowi SATA, możliwe jest łatwe podłączenie stosunkowo tanich napędów wewnętrznych o dużej pojemności. Z telewizorem HD odtwarzacze połączą się za pośrednictwem interfejsu HDMI w wersji 1.4 lub przez złącze kompozytowe (niska rozdzielczość), audio może być przesyłane w jakości stereo poprzez dwa konektory RCA (L/R). Dostępne są także cyfrowe wyjścia audio – optyczne S/PDIF TOSLink oraz S/PDIF koaksjalne. Q10 II oraz Q5 II oferują pełną obsługę HD audio 7.1 i 5.1-kanałowego (downmixing do stereo i tryb passthrough dla 5.1 – 7.1-kanałowego Dolby Digital i DTS).

 

 

   

 

 

 

KONFIGURACJA - zobacz film